24. 9. 2020

UEL: Petr Ardeleanu řídí Rostov vs. Maccabi Haifa, Karel Vidlák je v Grenadě

Ve vysokém tempu na sebe navazují jednotlivá kvalifikační předkola Evropské ligy. Ve čtvrtek řídí utkání Rostov – Maccabi Haifa náš rozhodčí Petr Ardeleanu a v dalším utkání Granada – Lokomotive Tbilisi působí Karel Vidlák jako UEFA Observer.

Petr Ardeleanu byl Komisí rozhodčích UEFA pověřen dnes večer s asistenty Ivo Nádvorníkem a Petrem Caletkou řízením utkání třetího kvalifikačního kola mezi ruským FC Rostov a izraelským Maccabi Haifa. Z pozice čtvrtého rozhodčího jim bude pomáhat Karel Hrubeš. Utkání Evropské ligy se hrají v letošním ročníku kvůli napjaté termínové listině jednokolově, a to i včetně play-off fáze, která je na programu hned za týden. Ze 48 míst v základních skupinách je „volných“ ještě sedmadvacet pozic. Výkony našich rozhodčích bude sledovat a hodnotit UEFA Observer Asim Khudiyev z Ázerbájdžánu.

UEFA Observer Karel Vidlák má za sebou dlouhou cestu do španělské Granady přes Madrid, kde na letišti při dnešních problémech se utlumenou leteckou dopravou v Evropě strávil „krásných“ sedm hodin při čekání na navazující let. Nyní se ale již plně koncentruje na dnešní duel Evropské ligy mezi Grenadou a gruzínským týmem Lokomotive Tbilisi, v němž z pozice UEFA Observera bude hodnotit holandské rozhodčí, vedené hlavním Serdarem Gözübüyükem.