31. 7. 2018

UEL: Petr Ardeleánu v Arménii, Jiří Ulrich ve Slovinsku

Odvetami pokračuje v tomto týdnu kvalifikace pro dvě nejprestižnější evropské soutěže – Ligu mistrů a Evropskou ligu. KR UEFA nominovala na utkání v Jerevanu čtveřici českých rozhodčích v čele s Petrem Ardeleanu, ve slovinském Domžale bude hodnotit rozhodčí UEFA Observer Jiří Ulrich.

V Jerevanu, hlavním městě Arménie, země na rozhraní mezi Evropou a Asií, hostí dnes od 18 hodin fotbalisté FC Pjunik kazašský FC Tobol Kostanay v odvetném utkání 2. kola kvalifikace Evropské ligy. Postup je pro oba týmy otevřený, protože před týdnem doma Kostanay zvítězil „jen“ 2-1. Díky venku vstřelenému gólu, a při respektování pohárové matematiky, je tak mírným favoritem domácí Pjunik.
Ten se do druhého kola probojoval přes makedonský Vardar, hosté zase přešli přes gruzínskou Samtredii. Oba přehráli své soupeře shodným celkovým skóre z obou utkání 3-0. Vítěz narazí ve třetím kole na lepšího z dvojice Macabi Tel-Aviv / Radnicki Niš.

Česká čtveřice rozhodčích nastoupí k utkání ve složení Petr Ardeleanu jako hlavní, asistenti Jiří Moláček a Jakub Hrabovský, čtvrtým rozhodčím je Jiří Houdek. UEFA Observerem je Joeri Van De Velde z Belgie.

Ve čtvrtek nominovala KR UEFA k dalšímu utkání Evropské ligy jako observera Jiřího Ulricha. V utkání mezi slovinským Domžale a týmem Ufa z Ruska bude hodnotit výkony severoirských rozhodčích v čele s Arnoldem Hunterem.
Zajímavostí je, že zatímco Domžale má již ve své klubové historii záznam o postupu do prvního kola kvalifikace v sezóně 2005/2006, pro ruskou Ufa je to vůbec první účast v evropských pohárech v historii klubu. První utkání skončilo remízou 0-0, šance na postup jsou tedy vyrovnané. Úspěšnější tým narazí ve třetím kvalifikačním kole na jednoho z dvojice Honvéd Budapest / Progrès Niederkorn (Lucembursko).