12. 12. 2019

V posledním kole UEL hodnotí Miroslav Tulinger rozhodčí v Portu

Čtyřiadvacet utkání týmů v základních skupinách Evropské ligy ve čtvrtek uzavře podzimní část soutěže, z níž vzejde dvaatřicet týmů pro vyřazovací boje na jaře příštího roku. 

V některých skupinách je o postupujících jasno, ale skupina G připravila zajímavou zápletku – reálnou šanci mají ještě všechny čtyři týmy. V utkání Porto – Feynoord bude rozhodčí hodnotit Miroslav Tulinger.

Miroslav Tulinger bude jako UEFA Observer ve čtvrtek večer v utkání Porto – Feynoord sledovat počínání rozhodčích. Komise rozhodčích UEFA svěřila jeho řízení německým rozhodčím, hlavním je Deniz Aytekin, jedenačtyřicetiletý arbitr z Norimberku.

Domácí fotbalisté mají ve čtvrtek večer postup ve svých rukou - pokud zvítězí, jdou dále. Feynoord postoupí, pokud vyhraje a v souběžně hraném utkání v Glasgow Rangers na domácí půdě porazí Young Boys.

Přitom ale Rangers k postupu stačí i remíza. V tabulce je nyní Porto o bod za vedoucími Rangers s osmi body. Young Boys mají na třetím místě stejně sedm bodů jako druhé Porto a Feynoord je na posledním místě tabulky s pěti body.