7. 5. 2018

Vrchol kariéry pro rozhodčí Adámkovou: delegace na finále LM

Česká rozhodčí Jana Adámková se dočkala fantastického úspěchu, když byla dnes delegována na finálové utkání ženské Ligy mistryň. Komise rozhodčích UEFA Adámkové svěřila prestižní utkání mezi Wolfsburgem a Lyonem, které hostí 24. května stadion v Kyjevě.

Adámková byla nadšená, když se dnes krátce po poledni dozvěděla velkou novinu. „Mísí se ve mně hodně dojmů. Radost, překvapení, dojetí. Jedním slovem je to fantazie,“ řekla čtyřicetiletá rozhodčí z Brna pro www.fotbal.cz.

Delegace rozhodčího na finálové utkání pohárové soutěže znamená pro každou z asociací velkou prestiž a nejvyšší možné ocenění dosavadní práce daného rozhodčího. Adámková navazuje na odkaz Dagmar Damkové, která finále Ligy mistryň řídila dokonce dvakrát v letech 2006 a 2011.

„Dáša mi už také gratulovala, moc mě to potěšilo. Jsem opravdu plná dojmů a emocí, možná mně to všechno ještě nedošlo. Člověk může mít ze sezony nějaký dojem a věřit, že by se třeba finále mohl dočkat. Ale mohla jsem opravdu jen doufat. Když to je potvrzené, zažívám nepopsatelné chvíle. Moc se na to finálové utkání těším, půjde o vrchol kariéry,“ uvedla Adámková, která se na úrovni mezinárodních soutěží pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se vypracovala mezi nejrespektovanější ženské rozhodčí vůbec.

Delegace na finále Ligy mistryň je toho jasným důkazem, v letošní sezoně v nejprestižnější ženské klubové soutěži odřídila tři zápasy, loni se představila také na ženském Euru v Nizozemsku. Na podzim 2016 Adámková rozhodovala také finále MS hráček do 20 let.

Adámkovou ve finálové bitvě čeká souboj Lyonu s Wolfsburgem, dvou velkých spolufavoritů celé soutěže. Oba rivalové se ve finále už dvakrát poměřili: v roce 2013 se z nejtěsnější výhry 1:0 radoval německý tým, před dvěma lety skončila odveta výhrou Lyonu až po penaltovém rozstřelu.

V Kyjevě jí budou v letošním finále na čarách pomáhat asistentky Sian Massey z Anglie a Sanja Rođak-Karšić z Chorvatska. Jako čtvrtá rozhodčí bude působit Kateryna Monzul u Ukrajiny a rezervní                                                                                                               rozhodčí je Maryna Striletska rovněž z Ukrajiny.