26. 8. 2019

Vyjádření komise rozhodčích k herním situacím utkání 7. kola utkání FORTUNA:LIGA FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha

1) Ve 42. minutě se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když neudělil 2. ŽK + ČK domácímu hráči č. 30 za bezohledné podražení.

2) V 51. minutě se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva. K přestupku došlo před pokutovým územím. Rozhodčí po přezkumu záběrů na hrací ploše správně zrušil chybně nařízený pokutový kop a nařídil přímý volný kop ve prospěch hostujícího družstva.

3) V 54. minutě se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když po přezkumu záběrů na hrací ploše nařídil pokutový kop pro domácí družstvo, neboť přestupku se dopustil domácí hráč  č. 6. V této situaci pochybil i VAR utkání Jiří Adam (nikoliv Ondřej Ginzel, jak je opakovaně nesprávně uváděno v médiích), který situaci nesprávně vyhodnotil jako pokutový kop a poslal rozhodčímu na hrací plochu pouze jeden záběr k přezkumu této situace. V této situaci neměl VAR v souladu s Protokolem VAR, rozhodčímu vůbec posílat záběry na přezkum, protože rozhodčí nechal pokračovat ve hře a nenařízení pokutového kopu nebylo zjevnou chybou rozhodčího.

Po utkání Jiří Adam odmítl poskytnout televizní stanici O2 rozhovor s ohledem na bezpečnostní situaci na stadionu.