3. 9. 2018

WU-19: rozhodčí Kovářová a Zaplatilová na miniturnaji v Lichtenštejnsku

Posledním hracím dnem dnes končí v Lichtenštejnském knížectví miniturnaj devatenáctiletých fotbalistek. Na utkání domácí reprezentace s Řeckem budou v akci také dvě naše rozhodčí – Veronika Kovářová a její asistentka Jana Zaplatilová.

Utkání šesté skupiny se hraje městečku Ruggell a favoritem jsou Řekyně. Ani jeden z týmů již nemá šanci na postup do elitní fáze soutěže a tak se nečeká nijak vypjatá atmosféra, která bude spíše ve druhém utkání. Ani jeden z týmů nevstřelil na turnaji zatím gól, nicméně pro Řekyně hovoří skutečnost, že domácí fotbalistky mají nelichotivý poměr gólů 0:26.

V souběžně hraném utkání se v přímém souboji o postup ze skupiny z prvního místa popere v tabulce zatím vedoucí Dánsko se 6 body s druhým Srbskem, které má 4 body.

Komise rozhodčích UEFA delegovala na miniturnaj naši FIFA rozhodčí Veroniku Kovářovou a asistentku Janu Zaplatilovou. V utkání Lichtenštejnsko - Řecko jim budou pomáhat ještě jako druhá asistentka Eydis Einarsdottir a jako čtvrtá rozhodčí Briet Bragadottir, obě z Islandu. UEFA observerkou, hodnotící jejich výkony je Anja Kunick z Německa.

Obě naše děvčata mají na miniturnaji za sebou společně již jedno utkání Dánsko – Lichtenštejnsko, které skončilo výrazným skóre 11:0, Jana Zaplatilová asistovala při utkání Srbska s Lichtenštejnskem a Veronika Kovářová pomáhala ještě při utkání Srbsko – Lichtenštejnsko jako čtvrtá rozhodčí.