2. 6. 2022

Závěrečný seminář pro perspektivní rozhodčí z Čech

V úterý 31. 5. 2022 se v sídle Fotbalové asociace na Strahově uskutečnil závěrečný seminář pro perspektivní rozhodčí z krajských úrovní soutěží z Čech v rámci národního vzdělávacího programu „Pojď do ligy junior“ organizovaného Komisí rozhodčích FAČR a Úsekem rozhodčích FAČR.

Úvodní část vedl místopředseda KR FAČR a bývalý rozhodčí FIFA Libor Kovařík, který se zabýval rozborem herních situací z utkání FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z uplynulého ročníku. V rámci dopoledního programu pak účastníci absolvovali fitness trénink pod vedením národní fitness instruktorky rozhodčích Nadi Koštovalové.

V odpolední části pak byl na programu video test a jeho následným vyhodnocením, kterou vedl Richard Hlaváč z Úseku rozhodčích FAČR. Na závěr pak zaujal všechny účastníky mezinárodní rozhodčí FIFA a zároveň instruktor rozhodčích FAČR Pavel Orel, který měl na programu přednášku na téma Taktika řízení utkání vč. rozboru jednotlivých situací.

Stejně jako pro moravské rozhodčí, další semináře pro českou část perspektivních krajských rozhodčích budou organizovány zase po letní přestávce.

Závěrečný seminář pro perspektivní rozhodčí z Čech